Informacje z gazownictwa

Subskrybuj Kanał Informacje z gazownictwa Informacje z gazownictwa
www.cire.pl - centrum informacji o rynku energii - energetyka, rynek energii
Zaktualizowano: 12 godzin 32 minuty temu

PGNiG i KGHM podpisały umowy na dostawy gazu do 2033 r.

czw., 2017-07-27 15:49
PHNiG i KGHM podpisał umowy na dostawy gazu - podały spółki w komunikatach. Szacowana wartość umów w okresie ich obowiązywania, tj. do 1 października 2033 r., wynosi 4,8 mld zł.
Kategorie: CIRE

Senat nie zgłosił poprawek do noweli ustawy o dozorze technicznym

czw., 2017-07-27 13:30
Senat nie zgłosił w czwartek poprawek do noweli ustawy o dozorze technicznym, która przewiduje, że Urząd Dozoru Technicznego (UDT) będzie kontrolował sprawność urządzeń służących do odzyskiwania oparów paliwa na stacjach.
Kategorie: CIRE

Woźniak: PGNiG planuje kolejne dostawy LNG

czw., 2017-07-27 12:38
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo planuje zamówić kolejne dostawy LNG, zarówno w ramach kontraktów jednorazowych, jak i średnioterminownych - zapowiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak w rozmowie z ośrodkiem analitycznym ICIS, na którą powołuje się BiznesAlert.pl.
Kategorie: CIRE

Opolskie. Uchwała antysmogowa od maja 2018 roku

czw., 2017-07-27 11:22
Najbardziej realnym terminem wprowadzenia uchwały antysmogowej na Opolszczyźnie będzie maj 2018 roku - powiedział wicemarszałek województwa Antoni Konopka. Zdaniem władz regionu bez wsparcia ze strony państwa zapisy uchwały mogą być trudne do realizacji.
Kategorie: CIRE

Biznes broni Nord Stream2 i krytykuje amerykańskie sankcje

czw., 2017-07-27 11:09
Komisja Wschodnia Niemieckiej Gospodarki opowiedziała się w czwartek za realizacją projektu Nord Stream 2 jako korzystnego dla Europy i skrytykowała uchwaloną przez amerykańską Izbę Reprezentantów ustawę o sankcjach wobec firm współpracujących z Rosją.
Kategorie: CIRE

Żurawski vel Grajewski o sankcjach USA na Rosję: uderzą w projekt gazowy Nord Stream 2

czw., 2017-07-27 08:00
Amerykańskie sankcje wobec Rosji uderzą m.in. projekt gazowy Nord Stream 2 i tym samym wywołują taką właśnie reakcję KE - ocenił politolog prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski tłumacząc zaniepokojenie KE ich ewentualnym wpływem na niezależność energetyczną UE.
Kategorie: CIRE

Niemcy zaczynają wątpić w Nord Stream 2

czw., 2017-07-27 06:37
Jak poinformował BiznesAlert.pl, niemiecka agencja odpowiedzialna za gazową sieć przesyłową zapowiedziała zmiany w planach rozwoju infrastruktury do 2026 roku. Według urzędników budowę połączeń potrzebnych do przesyłu surowca przez Nord Stream 2 należy odłożyć do czasu uzyskania wymaganych pozwoleń na realizację tej inwestycji.
Kategorie: CIRE

Fitch: amerykańskie ankcje mogą wyjść na dobre Gazpromowi

czw., 2017-07-27 06:26
Potencjalne sankcje Stanów Zjednoczonych, którymi może zostać objęty gazociąg Nord Stream 2, mogą mieć "umiarkowanie pozytywny" wpływ na sytuację finansową Gazpromu. Jednocześnie ich wprowadzenie może spowodować odłożenie projektu w czasie - powiedział w rozmowie z agencją RIA Novosti cytowany przez BiznesAlert.pl, dyrektor departamentu korporacji w agencji ratingowej Fitch Dmitrij Marinczenko.
Kategorie: CIRE

Nic nie stoi na drodze do wprowadzenia sankcji USA przeciwko Rosji

czw., 2017-07-27 06:07
Izba Reprezentantów USA zatwierdziła we wtorek projekt ustawy, która wprowadza kolejne sankcje wobec Rosji, Iranu i Korei Północnej. Według "Rzeczpospolitej" nic nie stoi na przeszkodzie do jej wprowadzenia w życie.
Kategorie: CIRE

Kto wziął udział procedurze open season dla Baltic Pipe?

czw., 2017-07-27 05:40
W środę Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że zgłosiło zapotrzebowanie na moce przesyłowe w Korytarzu Norweskim w pierwszej fazie procedury open season. "Rzeczpospolita" próbowała ustalić, czy jeszcze jakieś firmy działające w Polsce złożyły oferty na przepustowość Baltic Pipe.
Kategorie: CIRE

PGNiG zgłosiło zapotrzebowanie na moce przesyłowe w Korytarzu Norweskim w pierwszej fazie procedury Open Season

śr., 2017-07-26 16:51
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło wniosek w pierwszej fazie procedury rezerwacji mocy przesyłowych w gazociągach, które połączą złoża na Norweskim Szelfie Kontynentalnym przez Danię z Polską.
Kategorie: CIRE

Niemcy: USA pod pozorem sankcji wspierają swoje koncerny energetyczne

śr., 2017-07-26 13:37
Rząd Niemiec oświadczył w środę, że USA nie mogą "pod płaszczykiem" sankcji przeciwko Rosji uprawiać polityki gospodarczej korzystnej dla własnych koncernów energetycznych, a retorsje wobec krajów trzecich za udział w Nord Stream 2 są niezgodne z prawem.
Kategorie: CIRE

"Niezawisimaja Gazieta": sankcje USA groźne dla biznesu z UE i rosyjskich projektów

śr., 2017-07-26 11:54
Nowe sankcje USA wobec Rosji i Iranu stwarzają realną groźbę dla biznesu europejskiego - pisze "Niezawisimaja Gazieta". Eksperci oceniają, że dla większości rosyjskich projektów energetycznych efekt ekonomiczny sankcji może być nieprzewidywalny.
Kategorie: CIRE

Pozytywne efekty realizacji nowej strategii Polskiej Spółki Gazownictwa

śr., 2017-07-26 09:04
29 czerwca ubiegłego roku została zatwierdzona nowa Strategia Polskiej Spółki Gazownictwa na lata 2016-2022. Zakłada ona intensywne działania prorozwojowe, wyrażone zwiększeniem wolumenu dystrybuowanego gazu, liczby nowych odbiorców oraz liczby zgazyfikowanych gmin w Polsce, które mają stanowić podstawę budowy stałego wzrostu wartości Spółki do 2022 roku.
Kategorie: CIRE

Estonia nie będzie spowalniała rozmów dot. Nord Stream 2

śr., 2017-07-26 07:59
Estonia nie widzi zasadności realizacji projektu Nord Stream 2, ponieważ nie przyczynia się on do dywersyfikacji źródeł i tras dostaw gazu do Europy. Jednak jako kraj przewodniczący Radzie Unii Europejskiej zajmie konstruktywne stanowisko i nie będzie spowalniała procesu rozmów - powiedział w rozmowie z agencją Interfax cytowany przez BiznesAlert.pl ambasador Estonii w Rosji Artis Hilpusas.
Kategorie: CIRE

Kongres USA zatwierdził nowe sankcje wobec Rosji

śr., 2017-07-26 07:02
Zdecydowaną większością głosów Izba Reprezentantów USA zatwierdziła we wtorek projekt ustawy, która wprowadza kolejne sankcje wobec Rosji, Iranu i Korei Północnej. Projekt musi jeszcze zaaprobować Senat i podpisać prezydent.
Kategorie: CIRE

MŚ: od nowego roku może pojawić się regulator cen wody

śr., 2017-07-26 07:00
Od 2018 roku, wraz z wejściem w życie nowego Prawa wodnego, ma rozpocząć działalność regulator cen wody, który będzie zatwierdzać taryfy przedsiębiorstwom wodno-kanalizacyjnym - poinformował wiceminister środowiska Mariusz Gajda.
Kategorie: CIRE

BBC: Wietnam wstrzymuje wiercenia gazu po groźbach Chin

wt., 2017-07-25 20:34
Wietnam wstrzymał wiercenia gazu na Morzu Południowochińskim po groźbach ze strony Chin - poinformował w BBC Bill Hayton, specjalista ds. regionu Azji Południowo-Wschodniej.
Kategorie: CIRE

LNG z Nigerii już płynie na Litwę

wt., 2017-07-25 20:20
Jak poinformował BiznesAlert.pl, z Nigerii wyruszyła już pierwsza dostawa LNG dla Litwy.
Kategorie: CIRE

Gaz-System: pozytywny wynik pierwszej fazy procedury Open Season dla projektu Baltic Pipe

wt., 2017-07-25 17:10
Pierwsza faza procedury Open Season dla planowanego gazociągu Baltic Pipe dała wynik pozytywny, potwierdziło się zainteresowanie rynku transportem gazu tą trasą - poinformował we wtorek polski operator systemu przesyłowego gazu Gaz-System.
Kategorie: CIRE

Strony