Po co Niemcom Nord Stream 2?

Why Germany sticks to Nord Stream 2?
Marek Garbicz, Hanna Sokół

    Streszczenie
    Nord Stream 2 jest w Europie ideą kontrowersyjną. Jest prawdopodobne, że budowa tego gazociągu zwiększy
    uzależnienie Niemiec od gazu rosyjskiego. Szacuje się, że przyjęta przez Niemcy polityka klimatyczna istotnie zwiększy zapotrzebowanie tego kraju na gaz ziemny. Nord Stream 2 jest przez wpływowe koła polityczne i biznesowe tego kraju traktowany jako swoista strategia hedgingowa minimalizująca ryzyko związane z rosnącym udziałem gazu w produkcji energii
    elektrycznej.
    Dostęp do pełnej wersji artykułu po zalogowaniu się na stronie.
    Roczniki starsze niż 2020 nie zawierają pełnych wersji .