Informacje z energetyki

Subskrybuj Kanał Informacje z energetyki Informacje z energetyki
www.cire.pl - centrum informacji o rynku energii - energetyka, rynek energii
Zaktualizowano: 58 minut 18 sekund temu

Inwestycje Gaz-Systemu uznane za projekty priorytetowe w Unii Europejskiej

2 godzin 51 minut temu
24 listopada br. Komisja Europejska opublikowała trzecią europejską listę projektów w sektorze gazu ziemnego, którym przyznany został status wspólnego zainteresowania (tzw. PCI - Project of Common Interest).
Kategorie: CIRE

MŚ: Wydział terenowy Dyrekcji Ochrony Środowiska planowany w Kielcach

3 godzin 38 minut temu
W Kielcach planowane jest utworzenie wydziału terenowego przy oddziale regionalnym Dyrekcji Ochrony Środowiska, jaki ma funkcjonować w Krakowie dla województw świętokrzyskiego i małopolskiego - wynika z informacji przekazanych w piątek PAP przez zespół komunikacji medialnej Ministerstwa Środowiska.
Kategorie: CIRE

Niemcy: po raz pierwszy więcej energii z wiatru niż z węgla kamiennego i atomu

4 godzin 36 minut temu
Jak poinformował "Puls Biznesu", z danych instytutu Fraunhofera wynika, że ilość energii wyprodukowanej w Niemczech w lądowych i morskich farmach wiatrowych będzie w tym roku po raz pierwszy większa niż w elektrowniach jądrowych i opalanych węglem kamiennym.
Kategorie: CIRE

Renault Samsung zaprezentowało nową odsłonę modelu SM3 Z.E.

4 godzin 53 minuty temu
Podczas Daegu International Future Auto Expo firma Renault Samsung Motors ujawniła nową odsłonę SM3 Z.E. - drugiego najlepiej sprzedającego się modelu elektrycznego w Korei Południowej.
Kategorie: CIRE

Większość poprawek do projektu ustawy o rynku mocy poparta przez komisję

5 godzin 6 minut temu
Sejmowa Komisja Energii poparła większość poprawek do projektu ustawy o rynku mocy, zgłoszonych w drugim czytaniu. Najważniejsze zmiany wprowadzają efekty uzgodnień z Komisją Europejską.
Kategorie: CIRE

Stanowisko PSE w sprawie propozycji nowych zasad stosowania mechanizmów mocowych zawartej w pakiecie "Czysta energia dla wszytskich europejczyków"

5 godzin 27 minut temu
Polskie Sieci Elektroenergetyczne przedstawiły dziś swoje stanowisko w sprawie propozycji nowych zasad stosowania mechanizmów mocowych zawartej w pakiecie "Czysta energia dla wszystkich europejczyków"
Kategorie: CIRE

Stanowisko PSE w sprawie propozycji modelu rynku zawartej w pakiecie "Czysta energia dla wszytskich europejczyków"

5 godzin 39 minut temu
Polskie Sieci Elektroenergetyczne przedstawiły dziś swoje stanowisko w sprawie propozycji modelu rynku energii elektrycznej zawartej w pakiecie "Czysta energia dla wszystkich europejczyków"
Kategorie: CIRE

KNF zatwierdziła memorandum informacyjne Veolia Energia Poznań

5 godzin 43 minuty temu
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła memorandum informacyjne związane z ofertą publiczną akcji spółki Veolia Energia Poznań - podała KNF w komunikacie.
Kategorie: CIRE

Wiceminister Tadeusz Skobel będzie nadzorował m. in. departament energetyki

7 godzin 8 minut temu
Wiceminister energii Tadeusz Skobel będzie nadzorował m.in. departament energetyki, odpowiadał za programowanie i wykorzystywanie środków unijnych oraz bezpieczeństwo krajowego systemu elektroenergetycznego - wynika z informacji na stronie resortu.
Kategorie: CIRE

Ekolodzy z Uniwersytetu Śląskiego apelują o zaprzestanie dewastacji Ziemi

8 godzin 38 minut temu
O zaprzestanie dewastacji Ziemi apelują ekolodzy z Uniwersytetu Śląskiego. Jednocześnie wskazują, że choć naukowe prognozy przewidują czarny scenariusz dla środowiska, dzięki podjęciu odpowiednich działań - nawet tych na szczeblu lokalnym - można ten negatywny trend odwrócić.
Kategorie: CIRE

Reuters: BMW zainwestuje 200 mln euro w centrum prac nad akumulatorami

9 godzin 13 minut temu
W ciągu czterech najbliższych lat niemiecki koncern motoryzacyjny BMW zainwestuje 200 mln euro w centrum prac nad akumulatorami - podała w piątek agencja Reutera. Firma z Monachium zakłada, że nowoczesne samochody elektryczne będą w stanie pokonać do 700 km na jednym ładowaniu.
Kategorie: CIRE

PGE Dystrybucja wdraża innowacyjny system wykrywania zwarć

9 godzin 28 minut temu
PGE Dystrybucja Oddział Skarżysko-Kamienna wdrożył innowacyjny system wykrywania i izolowania zwarć występujących na napowietrznych liniach średniego napięcia, co znacząco zmniejszy liczbę odbiorców pozbawionych zasilania podczas występowania tego typu awarii sieci - poinformowała spółka.
Kategorie: CIRE

KE opublikowała sprawozdanie na temat stanu unii energetycznej

9 godzin 29 minut temu
Komisja Europejska opublikowała w piątek trzecie sprawozdanie na temat stanu unii energetycznej. Przedstawiono w nim postępy od momentu publikacji poprzedniego raportu w lutym 2017 r. oraz plany na kolejny rok. Komisja przyjęła też komunikat w sprawie wyznaczonego na 2030 r. celu w zakresie elektroenergetycznych połączeń międzysystemowych
Kategorie: CIRE

Czesi chcą zacieśnić współpracę jądrową z Rosją

9 godzin 44 minuty temu
Według prezydenta Czech Milosza Zemana, jego kraj chce zacieśnić współpracę jądrową z Rosjanami i działać nie tylko w ramach rozwoju czeskich elektrowni jądrowych, ale również za granicą - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kategorie: CIRE

Apple kupi energię z PV po rekordowo niskiej cenie

9 godzin 49 minut temu
Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Apple podpisał długookresową umowę na zakup energii z ogromnej elektrowni fotowoltaicznej, dzięki której zasili jedną ze swoich ogromnych serwerowni. Uzgodniona cena za energię jest o wiele niższa od cen osiąganych choćby na polskim rynku hurtowym.
Kategorie: CIRE

Kraków. 12 antysmogowych startupów w finale Smogathonu

9 godzin 50 minut temu
12 startupów z całego świata posiadających rozwiązania przyczyniające się do poprawy jakości powietrza zakwalifikowało się do tegorocznego finału Smogathonu w Krakowie, czyli konkursu na innowacje dotyczące walki ze smogiem. Zwycięzca otrzyma 100 tys. dolarów.
Kategorie: CIRE

Wspólnota prosumentów z Londynu wdroży rozliczenia bazujące na blockchain

9 godzin 52 minuty temu
Jak poinformował portal Gramwzielone.pl. wspólnota energetyczna, która zrzesza mieszkańców Londynu produkujących energię z fotowoltaiki, wdroży platformę lokalnej wymiany energii w modelu tzw. peer-to-peer, bazującą na technologii blockchain.
Kategorie: CIRE

EC Będzin planuje modernizację

9 godzin 53 minuty temu
Zarząd EC Będzin w dniu 24 listopada 2017 roku podjął uchwałę w sprawie przyjęcia programu modernizacji potencjału wytwórczego oraz poprawy efektywności działalności produkcyjnej - poinformowała spółka.
Kategorie: CIRE

PGE Obrót sprzeda energię elektryczną Warszawie

10 godzin 27 minut temu
PGE Obrót, zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych, wygrała dwa przetargi na sprzedaż energii elektrycznej dla Warszawy - pierwszy ogłoszony przez samorząd stolicy, a drugi przez MPWiK.
Kategorie: CIRE

RWE chce wykorzystywać zasilanie awaryjne z centrów przetwarzania danych

10 godzin 39 minut temu
Niemiecki koncern energetyczny RWE oraz firma Riello Power Systems opracowały rozwiązanie, którego zastosowanie ma całkowicie zmienić zasady funkcjonowania awaryjnego zasilania w centrach przetwarzania danych.
Kategorie: CIRE

Strony