Informacje z ciepłownictwa

Subskrybuj Kanał Informacje z ciepłownictwa Informacje z ciepłownictwa
www.cire.pl - centrum informacji o rynku energii - energetyka, rynek energii
Zaktualizowano: 47 minut 33 sekundy temu

MŚ: Wydział terenowy Dyrekcji Ochrony Środowiska planowany w Kielcach

3 godzin 28 minut temu
W Kielcach planowane jest utworzenie wydziału terenowego przy oddziale regionalnym Dyrekcji Ochrony Środowiska, jaki ma funkcjonować w Krakowie dla województw świętokrzyskiego i małopolskiego - wynika z informacji przekazanych w piątek PAP przez zespół komunikacji medialnej Ministerstwa Środowiska.
Kategorie: CIRE

KNF zatwierdziła memorandum informacyjne Veolia Energia Poznań

5 godzin 33 minuty temu
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła memorandum informacyjne związane z ofertą publiczną akcji spółki Veolia Energia Poznań - podała KNF w komunikacie.
Kategorie: CIRE

Wiceminister Tadeusz Skobel będzie nadzorował m. in. departament energetyki

6 godzin 57 minut temu
Wiceminister energii Tadeusz Skobel będzie nadzorował m.in. departament energetyki, odpowiadał za programowanie i wykorzystywanie środków unijnych oraz bezpieczeństwo krajowego systemu elektroenergetycznego - wynika z informacji na stronie resortu.
Kategorie: CIRE

Fortum wyda 50 mln zł na poprawę jakości powietrza i efektywności produkcji energii w Częstochowie

8 godzin 15 minut temu
Kosztem ok. 50 mln zł koncern energetyczny Fortum zrealizuje pakiet inwestycji, służących zwiększeniu efektywności produkcji energii i poprawie jakości powietrza w Częstochowie. Rozpoczęcie kluczowego etapu inwestycji zaplanowano na początek przyszłego roku.
Kategorie: CIRE

Ekolodzy z Uniwersytetu Śląskiego apelują o zaprzestanie dewastacji Ziemi

8 godzin 27 minut temu
O zaprzestanie dewastacji Ziemi apelują ekolodzy z Uniwersytetu Śląskiego. Jednocześnie wskazują, że choć naukowe prognozy przewidują czarny scenariusz dla środowiska, dzięki podjęciu odpowiednich działań - nawet tych na szczeblu lokalnym - można ten negatywny trend odwrócić.
Kategorie: CIRE

KE opublikowała sprawozdanie na temat stanu unii energetycznej

9 godzin 18 minut temu
Komisja Europejska opublikowała w piątek trzecie sprawozdanie na temat stanu unii energetycznej. Przedstawiono w nim postępy od momentu publikacji poprzedniego raportu w lutym 2017 r. oraz plany na kolejny rok. Komisja przyjęła też komunikat w sprawie wyznaczonego na 2030 r. celu w zakresie elektroenergetycznych połączeń międzysystemowych
Kategorie: CIRE

Kraków. 12 antysmogowych startupów w finale Smogathonu

9 godzin 40 minut temu
12 startupów z całego świata posiadających rozwiązania przyczyniające się do poprawy jakości powietrza zakwalifikowało się do tegorocznego finału Smogathonu w Krakowie, czyli konkursu na innowacje dotyczące walki ze smogiem. Zwycięzca otrzyma 100 tys. dolarów.
Kategorie: CIRE

EC Będzin planuje modernizację

9 godzin 43 minuty temu
Zarząd EC Będzin w dniu 24 listopada 2017 roku podjął uchwałę w sprawie przyjęcia programu modernizacji potencjału wytwórczego oraz poprawy efektywności działalności produkcyjnej - poinformowała spółka.
Kategorie: CIRE

ME zaniepokojone opłatami wodnymi, ostrzega przed wzrostem cen energii

10 godzin 56 minut temu
Ministerstwo Energii jest zaniepokojone stawkami opłat wodnych, ostrzega przed wzrostem cen energii i pogorszeniem rentowności elektroenergetyki i górnictwa - napisał resort w opinii do projektu rozporządzenia rządu w sprawie jednostkowych stawek opłat za usługi wodne.
Kategorie: CIRE

Dolnośląskie. Władze chcą zakazać stosowania najgorszej jakości paliw stałych od lipca 2018

11 godzin 11 minut temu
Zakaz stosowania od lipca 2018 r. najgorszej jakości paliw stałych na terenie woj. dolnośląskiego i docelowy zakaz palenia węglem we Wrocławiu od 2028 r. - to niektóre z zapisów projektów uchwał antysmogowych, które w piątek zaprezentował zarząd województwa dolnośląskiego.
Kategorie: CIRE

Rząd i gminy przez internet dowiedzą się, czym ogrzewamy swoje domy

czw., 2017-11-23 16:36
Informacje o lokalizacji wszystkich budynków w Polsce oraz o tym, czym są one ogrzewane miałyby znaleźć się w specjalnym systemie elektronicznym; trwają prace nad wdrożeniem takiego rozwiązania. Narzędzie to pozwoli opracować "mapy smogu" i pomóc w skutecznej walce z nim.
Kategorie: CIRE

Aegon OFE ma ponad 5 proc. akcji Kogeneracji

czw., 2017-11-23 15:17
W związku z przeniesieniem wszystkich aktywów Nordea OFE do Aegon OFE, zwiększył on udział w akcjonariacie Kogeneracji do 6,45 proc. - podała spółka w komunikacie.
Kategorie: CIRE

Sałek: Nowa dyrektywa ETS zawiera pewne postulaty Polski

czw., 2017-11-23 15:06
Polska nie zagłosowała przeciwko nowej dyrektywie ETS, bo pewne polskie postulaty udało się w niej zawrzeć - powiedział PAP pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej Paweł Sałek. W środowym głosowaniu przedstawiciel Polski wstrzymał się od głosu.
Kategorie: CIRE

Republika Krymu gotowa na zimę

czw., 2017-11-23 14:49
Jak czytamy w BiznesAlert.pl, Republika Krymu będzie w stanie rozwiązać problem niedoborów energii do jesieni 2018 r. - ogłosił w środę minister paliw i energii Republiki Krymu Wadim Belik.
Kategorie: CIRE

Forum Energii: Polskie ciepłownictwo kluczem do pokonania smogu

czw., 2017-11-23 12:39
Prawie 90 proc. wszystkich systemów ciepłowniczych w Polsce nie posiada statusu systemów efektywnych. Muszą to zmienić, jeżeli chcą w przyszłości zachować dostęp do pomocy publicznej i nadal dostarczać Polakom ciepło w rozsądnej cenie. To jeden z wniosków płynących z przedstawionej przez Forum Energii w czwartek analizy "Transformacja ciepłownictwa 2030. Małe systemy ciepłownicze."
Kategorie: CIRE

Inowrocław. Całe miasto bez ciepła

czw., 2017-11-23 11:50
Cały Inowrocław jest odcięty od dostaw ciepła po awarii w ciepłowni Zakładu Energetyki Cieplnej Rąbin. Awaria ma zostać usunięta za ok. pięć godzin - taką informację przekazał w czwartek Piotr Pawlak z ZEC w Inowrocławiu.
Kategorie: CIRE

Roszkowski: Rząd walczy ze smogiem

czw., 2017-11-23 07:49
Powstawanie smogu w dużych miastach powodują dwa czynniki - transport samochodowy, czyli cywilny, ale też samorządowy, tj. miejski. Rząd daje impuls do jego elektryfikacji i wodoryzacji - zwraca uwagę Marcin Roszkowski prezes Instytutu Jagiellońskiego.
Kategorie: CIRE

Zysk netto Enei za trzeci kwartał zgodnie z szacunkami

czw., 2017-11-23 07:46
Wyniki Enei za III kwartał 2017 r. są zgodne z przedstawionymi wcześniej szacunkami spółki. Zysk netto wyniósł 214,1 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 204,4 mln zł.
Kategorie: CIRE

Pulmonolog: w powietrzu jest kilka tysięcy substancji szkodliwych

czw., 2017-11-23 07:30
To jest kilka tysięcy substancji, które są szkodliwe - powiedziała PAP pulmonolog dr n. med. Anna Prokop-Staszecka o zanieczyszczonym powietrzu. Jak tłumaczyła, jesteśmy niedotlenieni, ponieważ tlen jest zastępowany innymi gazami - m.in.dwutlenkiem węgla, siarki, azotu.
Kategorie: CIRE

Śląskie. W subregionie zachodnim kolejna kampania przeciw smogowi

śr., 2017-11-22 15:13
Drugi etap kampanii ws. ograniczania niskiej emisji i promocji efektywności energetycznej rozpoczęły gminy subregionu zachodniego woj. śląskiego. W spocie zachęcającym mieszkańców do walki ze smogiem w ich najbliższym otoczeniu występuje m.in. Marian Dziędziel.
Kategorie: CIRE

Strony